Ultima oră
VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | FC U Craiova - Gloria Buzău 1-1. Oltenii ratează şansa de a se distanţa în fruntea ligii secunde, după ce au fost egalaţi pe final

Liga II Publicat pe 15 nov 2020
mail-share icon Email

FC ”U” Craiova a terminat la egalitate, cu scorul de 1-1, contra celor de la Gloria Buzău, într-o partidă din etapa XI din Liga 2. În urma acestui rezultat, oltenii ratează şansa de a se desprinde în fruntea clasamentului.

FC U Craiova - Gloria Buzău 1-1 (Diallo 71 / Stoica 87), live pe Look Sport+

Minutul 87: GOL Buzău: Oaspeţii egalează prin Stoica, care a finalizat cu o execuţie de senzaţie din afara careului, care l-a lăsat mască pe portarul Robert Popa.

Minutul 71: GOL Craiova! Diallo deschide scorul, cu o lovitură de cap, de la limita careului mic, după ce scapă din marcajul advers şi fructifică trimisă de Albu din lovitură liberă.

• Antrenor: Ilie Stan

FC U Craiova nu traversează cea mai bună perioadă a sezonului. Oltenii au înregistrat, în ultimele cinci meciuri, trei egaluri şi doar două victorii. Cu toate acestea, formaţia patronată de Adrian Mititelu continuă să fie lideră în Liga 2, cu 22 de puncte strânse. Trupa din Bănie este, până acum, singura echipă din eşalonul secund neînvinsă.

De cealaltă parte, Gloria Buzău pare să se afle într-o uşoară creştere de formă. Ocupanta locului 11, la ora redactării acestui material, cu 15 puncte acumulate, a înregistrat în ultimele cinci partide trei victorii şi două eşecuri. De menţionat este că ultimele două meciuri le-au adus buzoienilor două succese consecutive în campionat.

Duelul se anunţă a fi cu adevărat încins. FC U Craiova joacă pentru a-şi menţine primul loc în Liga 2, în timp ce Gloria Buzău vrea să îşi continue ascensiunea către un loc de play-off pentru promovarea pe prima treaptă a fotbalului românesc.

Echipe probabile:

FC U Craiova (4-4-2): R. Popa - J. Huyghebaert, B. Diallo, C. Gugu, L. Paramatti - R. Negru, C. Cristea, W. Baeten, C. Albu - C. Bălan, R. Răducanu

Gloria Buzău (4-4-2): R. Şerban - M. Ioniţă, C. Toma, G. Nedelea, S. Pîrvulescu - C. Petre, I. Roşu, C. Ciobanu, P. Paţurcă - M. Chică-Roşă, C. Tucaliuc