Ultima oră
VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | Petrolul a făcut spectacol în Valea Domanului, 4-0 cu Reşiţa!

Liga II Publicat pe 6 sep 2020
mail-share icon Email

Petrolul Ploieşti a făcut spectacol, duminică, în etapa a doua a Ligii 2, 4-0 în deplasarea de la CSM Reşiţa.

După 1-2 pe teren propriu cu Farul, Viorel Moldovan şi-a recuperat punctele în Valea Domanului ajutat şi de Alberto Cobrea, cel care, în minutul 36, a scăpat în poartă lovitura de cap modestă a lui Ekollo. Până la pauză, puştiul Mario Bratu a făcut 2-0 cu un şut la colţul scurt la care Cobrea nu a avut replică.

Dominarea găzarilor a continuat şi în startul reprizei a doua, iar Vajushi a avut nevoie de o execuţie plasată, din careu, pentru a duce scorul la 3-0, în timp ce la doar un minut distanţă (52) Pol Roige a plecat de la jumătatea terenului, l-a driblat pe Cobrea şi a făcut 4-0. Buş a obţinut un penalty, în minutul 74, dar Astafei a tras slab şi Raul Avram a apărat.

Petrolul obţine, astfel, primele trei puncte în noul sezon, iar Reşiţa lui Pelici, care a stat în prima rundă, începe cu stângul.