Ultima oră
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”
„Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei „Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei

VIDEO | Încă o seară magică pe canalele Look! Barcelona a învins la Torino, 2-0, Mircea Lucescu a fost egalat în minutul 90. Rezultatele şi marcatorii

Champions League Publicat pe 29 oct 2020
mail-share icon Email

• Barcelona a învins clar Juventus, 2-0 la Torino, şi a luat o opţiune serioasă pentru câştigarea Grupei G. În celălalt meci al grupei, Dinamo Kiev a condus Ferencvaros cu 2-0 la pauză, dar Boli, în minutul 90, l-a lăsat pe Mircea Lucescu fără trei puncte importante.
  • Scorul serii a venit pe Old Trafford, unde hat-trick-ul lui Rashford a ajutat-o pe United să învingă Leipzig cu 5-0!

Programul meciurilor de miercuri, 28 octombrie:

Grupa G

Juventus Torino – Barcelona 0-2 (Dembele 14, Messi pen. 90+1), live pe Look Sport+ / LOOK 4K

• Juventus: Szczesny - Danilo, Bonucci,   Demiral - Cuadrado, Rabiot, Betancur, Chiesa - Dybala - Kulusevski, Morata
  • Barcelona: Neto - Sergi Roberto, Lenglet, Araujo, Alba - Pjanic, De Jong - Pedri, Messi, Dembele - Griezmann

Minutul 90+1: GOL BARCELONA! Bernadeschi îl faultează pe Fati, iar Messi nu ratează de la 11 metri!

Minutul 85: Juve rămâne în zece. Demiral face un fault grosolan la Pjanic, vede al doilea galben şi, implicit, e eliminat.

Minutul 75: Barcelona ratează şansa desprinderii. Lăsat singur cu portarul de pasa lui Messi, Griezmann finalizează pe lângă.

Minutul 55: Al treilea gol anulat lui Morata! Cuadrado reia spre poartă centrarea lui Chiesa, iar Morata, excelent poziţionat, trimite mingea în poartă. Se consultă VAR pentru o presupusă poziţie de ofsaid, iar concluzia e că spaniolul se afla în afara jocului!

Minutul 35: Mare ocazie a Barcelonei. Messi îl lasă singur cu portarul pe Dembele, dar francezul complică situaţia, apoi Griezmann e oprit de Szczesny.

Minutul 30: Al doilea gol anulat lui Morata. Spaniolul scapă din marcaj şi transformă în gol centrarea lui Cuadrado, dar şi această reuşită e anulată pentru ofsaid.

Minutul 23: Messi, ce ocazie! O pasă superbă a lui Griezmann îl lasă singur cu portarul, dar superstarul argentinian trage dezamăgitor pentru standardele sale, pe lângă poartă.

Minutul 15: GOL ANULAT LUI JUVE! Morata scapă singur cu Neto, ratează, apoi înscrie din apropiere, dar golul e anulat pentru ofsaid.

Minutul 14: GOL BARCELONA! Dembele şutează de la distanţă, Chiesa deviază mingea şi traiectoria ei îl păcăleşte pe Szczesny!

Minutul 2: BARĂ BARCELONA! După un start furibund, Griezmann trage violent din careu, dar balonul loveşte stâlpul din stânga lui Szczesny.

Ferencvaros – Dinamo Kiev 2-2 (Nguen 59, Boli 90 / Tsygankov pen. 28, de Pena 42), live pe Look Sport 2

• Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister - Somalia, Kharatin, Siger - Zubkov, Isael, Nguen
  • Dinamo: Boyko - Kedziora, Zabarnyi, Popov, Karavaev - Buyalskyy,   Sydorchuk, Shaparenko - Tsygankov, Supriaga, de Pena

Minutul 90: GOL FERENCVAROS! Un şut ratat al lui Laidouni, fostul mijlocaş de la FC Voluntari, duce mingea la Boli, care egalează din apropiere!

Minutul 86: Dinamo, în zece! Sydorchuk e eliminat pentru cumul de galbene.

Minutul 59: GOL FERENCVAROS! Zubkov pasează la Nguen, iar vârful catapultează minga în colţul lung!

Minutul 42: GOL DINAMO! De Pena face 2-0, după o pasă perfectă a lui Buyalskyy.

Minutul 28: GOL DINAMO! Igor Kharatin face henţ în propriul careu, ungurii sunt penalizaţi imediat de arbitru, iar Tsygankov transformă penalty-ul.

Grupa E

Krasnodar – Chelsea 0-4 (Hudson-Odoi 37, Werner pen. 76, Ziyech 79, Pulisic 90), live pe Look Sport

• Krasnodar: Safonov - Smolnikov, Pantaleao, Martynovich, Chernov - Utkin, Vilhena - Olsson, Gazinskiy, Ramirez - Berg
  • Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Chilwell - Jorginho, Kovacic - Ziyech, Hodson-Odoi, Havertz - Werner

Minutul 90: GOL CHELSEA! Pulisic marchează printre picioarele portarului, după o pasă a lui Abraham!

Minutul 79: GOL CHELSEA! Ziyech pivotează excelent în careu şi face 3-0!

Minutul 76: GOL ChELSEA! Englezii mai primesc un penalty, iar de această dată Werner înscrie!

Minutul 37: GOL CHELSEA! Oaspeţii combină frumos, Hudson-Odoi trage slab, dar Safonov scapă mingea în poartă!

Minutul 14: Penalty ratat de Chelsea! Werner e faultat în careu, oaspeţii primesc lovitură de la 11 metri, dar Jorginho nimereşte bara din stânga.

Sevilla – Rennes 1-0 (De Jong 56), live pe looksport.ro/ppv2

• Sevilla: Bono - Navas, Diego Carlos, Kounde, Acuna - Jordan, Fernando, Torres - Ocampos, de Jong, Munir
  • Rennes: Gomis - Traore, da Silva, Rugani, Soppy - Grenier, Martin, Bourigeaud - Doku, Guirassy, Terrier

Minutul 56: GOL SEVILLA! De Jong pune latul la excelenta centrare a lui Acuna şi deschide scorul!

Grupa H

Istanbul Başakşehir – PSG 0-2 (Kean 65, 79), live pe Look Sport+

• Başakşehir: Gunok - Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli - Ozvan, topal, Kahveci - Visca, Crivelli, Turuc
  • PSG: Navas - Florenzi, Pereira, Kimpembe, Kurzawa - Di Maria, Herrera, Marquihos, Neymar (Sarabia 26) - Mbappe, Kean

Minutul 79: GOL PSG! Servit de Mbappe, Kean trage din întoarcere, cu stângul, şi face dubla!

Minutul 65: GOL PSG! Apărarea turcilor adoarme la un corner executat de pe dreapta, Moise Kean apare nemarcat în mijlocul careului şi deschide scorul cu capul.

Minutul 26: PSG îl pierde pe Neymar. Accidentat, brazilianul e înlocuit cu Sarabia.

Manchester United – Leipzig 5-0 (Greenwood 21, Rashford 76, 78, 90+2, Martial pen. 86), live pe Look Sport

• Man. United: De Gea - Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw - Fred, Pogba, Matic - Van de Beek - Greenwood, Martial
  • Leipzig: Gulacsi - Halstenberg, Upamecano, Henrichs - Konate, Kampl, Forsberg, Angelin - Nkunku, Pulsen, Olmo

Minutul 90+2: GOL UNITED! Rashford completează hat-trick-ul din pasa lui Martial!

Minutul 86: GOL UNITED! Marchează şi Martial, din penalty.

Minutul 78: GOL UNITED! Acelaşi Rashford înscrie superb, după un dribling frumos şi o finalizare pe măsură.

Minutul 76: GOL UNITED! Marcus Rashford, intrat pe teren în minutul 63 în locul lui Greenwood, face 2-0 din pasa lui Fernandes!

Minutul 21: GOL UNITED! Pogba găseşte culoarul de pasă pentru Greenwood, iar tânărul atacant marchează cu o execuţie frumoasă la colţul lung!

Grupa F:

Club Brugge – Lazio 1-1 (Vanaken pen. 41 / Correa 14), live pe Look Sport 3

• Club Brugge: Mignolet - Lourenco, Kossounou, Deli - Diatta, Vormer, Rits, Vanaken, Sobol - Dennis, de Ketelaere
  • Lazio: Reina - Gabarron, Hoedt, Acerbi - Marusic, Akpa Akpro, Parolo, Milinkovic-Savic, Fares - Correa, Caicedo

Minutul 41: GOL CLUB BRUGGE! Patric Gabarron faultează în careu, iar Vanaken transformă lovitura de la 11 metri.

Minutul 14: GOL LAZIO! Correa primeşte o minge la marginea careului, driblează elegant şi marchează superb, cu stângul, la colţul lung.

Dortmund – Zenit 2-0 (Sancho pen. 79, Haaland 90+1), live pe looksport.ro/ppv1

• Dortmund: Burki - Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro - Dahoud, Witsel - Sancho, Reus, Reyna - Haaland
  • Zenit: Kerzhakov - Karavaev, Lovren, Rakitsky, Santos - Wendel, Barrios, Erotkin - Kuzyayev, Dzyuba, Driussi

Minutul 90+1: GOL DORTMUND! Golgheterul Haaland nu putea rata şansa de a-şi trece numele pe tabelă.

Minutul 79: GOL DORTMUND! Nemţii deschid scorul târziu, prin Sancho, care transformă fără emoţii un penalty.