Ultima oră
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”
VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan
Fostul mare arbitru nu l-a menajat pe Istvan Kovacs: „Tu, buricul Pământului” Fostul mare arbitru nu l-a menajat pe Istvan Kovacs: „Tu, buricul Pământului”

VIDEO | Încă un pas greşit pentru Şepcile Roşii: Gloria Buzău - ”U” Cluj 2-1. Ardelenii au deschis scorul, dar trupa lui Ilie Stan a întors pe final

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 13 sep 2020
mail-share icon Email

Singurul meci al zilei de duminică din Liga 2 a adus spectacol pe arena din Buzău, unde Gloria a produs surpriza şi a câştigat, contra celor de la Unviersitatea Cluj, cu scorul de 2-1.

Trupa lui Adi Falub a deschis scorul în minutul 15, prin nou venitul Golan, care a scăpat singur cu portarul şi a marcat cu sânge rece. Din acel moment, Universitatea Cluj a dat semne de slăbiciune şi treptat a lăsat ritmul jocului în controlul celor de la Gloria Buzău, care au profitat în repriza secundă.

Iurcu a deviat în poarta lui Muţiu, în minutul 72, o centrare venită de la Pârvulescu, care a luat prin surprinderea defensivei clujene. Iar în minutul 86, acelaşi Iurcu, introdus în minutul 66, a reuşit ”dubla”, cu o lovitură de cap, din careul mic.

Echipele de start:

Gloria Buzău: Stoian – Ghinga, Toma, Ioniţă, Balgiu, Tucaliuc, Huiban (78 Piftor), Ignat (46 Pârvulescu), Roşă (46 Stoica), Roşu, Savin (46 Ciobanu).

Universitatea Cluj: Muţiu – Miguel (87 Ştefănescu), Luchin, Mureşan, Neciu (77 Roskopf), Filip, Negrean, Barbu (77 Taub), Mânărean (61 Ilieş), Goga, Golan